„Fenntartható régió” címmel három napos nemzetközi tudományos konferencia kezdődött Egerben. Az Eszterházy Károly Főiskola Gazdaságtudományi Intézete által szervezett tanácskozáson magyar és külföldi előadók osztják meg egymással tapasztalataikat és kutatási eredményeiket a fenntartható fejlődéssel kapcsolatban.
Az együttműködés és közös kutatómunka már tíz éve elkezdődött az amerikai egyetem és az európai kutatók között, egy az amerikai állam által támogatott projekt kapcsán. A partnerek minden második évben Floridában, míg a köztes években Európában szerveznek konferenciát a fenntartható fejlődés témakörében. Ezúttal Egerben gyűltek össze az amerikai, német, kínai, szingapúri, indiai, görög és szlovák és magyar résztvevők, hogy a fenntarthatóság regionális megvalósítási lehetőségeiről tanácskozzanak. Elhangzott: bár az Észak-magyarországi régió látnivalókban, történelmi emlékekben gazdag, de európai viszonylatban szegény régió.
A konferencián az innováció, az ökoturizmus, a vállalkozások társadalmi felelősségvállalása is szerepelt még témaként. A rendezvény nemzetközi jellege is bizonyítja, ma már a legtöbb fenntarthatóságra irányuló cselekvés átlép a határokon és egyre összetettebbé, komplexebbé válik.
A konferenciát kísérőrendezvények is színesítik, a résztevők megismerkednek az egri borokkal, ellátogatnak a Tisza-tavi Ökocentrumba és a Hortobágyra is. A tanácskozás június 9-én zárul.